Avatar - Tomáš Večeřa

Tomáš Večeřa

Java, React JS developer, Software architect, Lektor, Skaut

IČ:  05820570
DIČ:  CZ8112316773

Instalace Netatmo termostatu

Instalace Netatmo termostatu

I když to v posledních dnech tak nevypadá, blíží se zima a s ní topní sezóna. Bylo tedy načase začít řešit nevyhovující regulaci topení. Ke kotlu Vaillant Turbotec jsme dostali základní termostat, který umí hlídat pouze teplotu v místnosti a případně zapnout předehřev pro ohřev vody.

Kategorie: Chytrá domácnost, Návody

Rodičovská kontrola

Rodičovská kontrola

Děti rostou jako z vody a nadešel čas omezit dětem přístup na internet. Řešením je tzv. rodičovská kontrola. Jak se záhy ukázalo, není to tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Kategorie: Bezpečnost, Návody

Anet A8 - Tisk z PET-G/PETG materiálu

Anet A8 - Tisk z PET-G/PETG materiálu

V předchozím článku jsem se věnoval obecným zkušenostem s Anet A8 tiskárnou. V dnešním článku se budu věnovat novému materiálu, který jsem začal používat, a to PET-G/PETG. Tady je opět k dispozici profil do Ultimate Cura, který jsem si vytvořil. Profil není ještě úplně ideální, ale pro většinu věcí, které jsem...

Kategorie: Bastlení, Návody

Anet A8 - provoz tiskárny, zkušenosti

Anet A8 - provoz tiskárny, zkušenosti

V dnešním článku budu popisovat především zkušenosti s provozem tiskárny Anet A8, vylepšení a své řešení problémů, na které jsem narazil.

Kategorie: Bastlení, Návody

Vyděračské emaily

Vyděračské emaily

Včera jsem objevil ve starém mailu, ve spam složce, velmi zajímavý email. Ukázka klasického rybaření a podvodu, který se z méně zkušených uživatelů snaží vymámit docela slušnou částku. Dle všeho se jedná o generovaný mail, který je ale napsán velmi zručně a leckoho může vyplašit. Naneštěstí úspěch těchto mailů v...

Kategorie: Bezpečnost