4 komentáře

 1. PET-G to je materiál, který nemám rád, přijde mi jako mnohem snazší tisk ABS. Akorát to u Anety chce tepelně izolovat spodní stranu hotbedu, původní čínský hotbed nemá dostatečný výkon a tak ohřev a udržení teploty prosazující 90 stupňů Celsia je problematické. Já toto vyřešil nalepenim samolepící izolace s hliníkovou fólií. Shodná se používá v automobilech k odizolování motorového prostoru od kabiny.

 2. Michal

  Dobrý den.
  Už jsem byl rozhodnutý PETG Plasty Mladeč vyhodit. Nedařilo se nastavit sw CURA ,tak aby byl výtisk k světu. Vetšinou jsem měl obalený chumel filamentu kolem trysky. Pomohla změna Retraction distance: 6 mm . Děkuji. Informace k nezaplacení.
  Dám taky jednu do placu. Dlouho jsem se trápil s odlepováním výrobku od podložky. Testoval jsem lepidlo CORES , pásky,lak na vlasy , ABS v acetonu ard.. Na konec jsem narazil na 3D LAC ve spreji. Cena strašná .. cca 500Kč /400ml . Můžu vám říct, že jak ho zkusíte, tak všechny „lepící“ vychytávky zahodíte z okna. Už nikdy jinak. Perfektní povrch. Téměř nemožné díl sundat 🙂 Nádhera.
  Mám jeden dotaz . Nemáte zkušenost s tiskem NYLONU ?? To je taky oříšek. Nemáte otestovaný nějaký CURA Profile?

 3. Martel

  Nezkoušel někdo lepit PET-G rozpouštěním? Měl by si s ním poradit např.:
  tetrachlorethane/phenol,
  1,1,1,3,3,3-Hexafluoro-2-propanol,
  o-chlorophenol
  Dichloromethan
  trichloroethan + phenol

 4. Jirka

  S PETG jsem se také dost natrápil. Vlastně den a půl 🙂
  Zkoušel jsem i tzv teplotní věže ale moc jsem z nich „nevyčetl“. Nakonec po „lítém“ boji jsem se dostal na teplotu 255°C tryska a podložka 70°C. Rozdíl mezi prvními tisky byl zatraceně znát 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *