6 komentářů

 1. Jiří Polouček

  Dobrý den pane Večeřa.
  Váš článek o Netatmo (9.10.18) je to co jsem potřeboval jako jiskřičku, že se mi to nakonec povede. Zakoupil jsem a na chalupě v Železném Brodě jsem se snažil. Mechanická montáž je hračka, ale nainstalovat aplikaci do počítače a nebo do mobilu je pro mne velká překážka. Několik pokusů, ale marně.
  Máte pro mne tu správnou radu?

  Děkuji!

  • tvecera

   Omlouvám se za opožděnou reakci. Osobně jsem měl taky problém se spárováním. Rozhodně spárování neprobíhá tak jednoduše, jak na stránkách uvádějí. Pomohlo mi vytáhnout baterky z hlavice a odstranit její párování v aplikaci a celý proces zopakovat. Taky mě napadá, jestli není hlavice moc daleko od relay modulu. Nevím, jaký protokol, frekvenci Netatmo využívá, ale dosah stanice není moc velký. U mě například pořád vypadává komunikace s nejvzdálenější hlavicí. Rozhodně to není řešení pro velké objekty a už vůbec si nedokážu představit, jak by komunikace fungovala, kdyby relay modul byl někde ve sklepě, vzdálené místnosti. Jinak po měsíci používání si nemám na co stěžovat 🙂 a hlavice i termostat fungují opravdu dobře.

 2. Pavel

  Dobrý den,
  prosím Vás o radu, zakoupil jsem dva tyto termostaty ( mám v RD dva plynové kotle.) Instalace prvního termostatu šla jako po másle a vše funguje jak má. Při instalaci druhého termostatu se mi nedaří přihlásit do domácí sítě a stále mi to píše: Vyskytla se neočekávaná chyba. (důvod žádnej) Neuměl by jste prosím poradit?
  Přeedem děkuji
  S pozdravem
  Pavel Marek

 3. Radek Musil

  Dobrý den,

  Z Vašeho článku mi není úplně jasné, jak jste nakonec vyřešil připojení termostatu. Jedná se tedy o ovládání ON/OFF? Pokud ano, tak jedinou výhodu vidím v možnosti vzdáleného ovládaní a skrz aplikaci a možnost připojení k nějakému HomeKitu, ale o efektivní regulaci se prostě nejedná. Existují převodníky pro kotle Vaillant např. AWB eBUS-OT Converter OpenTherm, které stojí okolo 50€, s tímto převodníkem by šlo o opravdovou smart regulaci a úsporu.

  • tvecera

   Popis zapojení je v odkazovaném PDF, jedná se o zapojení do svorky č. 3 a 4 (někde se uvádí, že je to pouze spínací termostat, někde, že se jedná o proudovou smyčku). Máte pravdu, Netatmo termostat není jediné řešení, které je možné zvolit a určitě ani není nejefektivnější co se týče regulace. Já zvolil toto řešení pro jeho jednoduchost a velmi jednoduché zapojení do systému chytré domácnosti, včetně napojení např. na Alexu od Amazonu. Jestli máte nějaké zkušenosti s uvedeným převodníkem na OpenTherm protokol (chvíli jsem o něm uvažoval taky), budu rád za zkušenosti.

   Co se týče úspory, po topné sezóně již mám reálné výsledky – píšu o nich v pozdějším článku https://tomasvecera.cz/zkusenosti-s-netatmo-termostatem-a-hlavicemi/. Možná se nejedná o efektivní regulaci, ale termostat společně s elektronickými hlavicemi splnil přesně to, co jsem od něj očekával.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *