Samotný upgrade na macOS High Sierra proběhl, u mého desktopu, bez větších problémů. Jak jsem psal v předchozím příspěvku – Vypnutí FileVault po upgrade na macOS High Sierra, neobešlo se to ale bez některých chyb a ve výsledku dodatečné konfigurace. Upozorňuji, že níže uvedené postupy nemusí ve vaší konfiguraci fungovat. Používám docela běžnou základní desku, procesor a ATI grafickou kartu a tak většina standardních ovladačů u mně funguje. Až na bluetooth dongle, který se mi zatím nepovedlo po upgrade zprovoznit.

Nefunkční zvuková karta

Po upgrade mi přestala fungovat interní zvuková karta. Systém ji nebyl schopen vůbec identifikovat. Problém tedy spočíval v chybějících ovladačích. Tento problém naštěstí jde velmi jednoduše vyřešit přes nástroj MultiBeast. Největší problém jsem měl s tím, zjistit jakou zvukovou kartu vlastně na desce mám. Pomohla až objednávka a pak popis na stránkách CZC. Je super, že udržují popis produktů, které již nejsou delší dobu v prodeji.

Volba ovladače pro zvukovou kartu
Volba ovladače pro zvukovou kartu

Z popisu jsem zjistil, že se jedná čipset Realtek ALC1150. Je tedy potřeba Clover zkonfigurovat tak aby načetl ovladač pro tuto interní zvukovou kartu. To můžete udělat přes aplikaci MultiBeast. V sekci Drives / Audio vyberte vhodný ovladač. Jestli nebudete přidávat další ovladač, můžete přejít k buildu, instalaci nové konfigurace před položku menu s názvem Build. Změny se projeví po restartu počítače.

Build a instalace konfigurace
Build a instalace konfigurace

Po restartu pak stačí vybrat správný výstup v nastavení pro audio.

Výběr výstupu
Výběr výstupu

Nefunkční síťová karta

Obdobný problém jako u zvukové karty jsem měl taky u interní síťové karty. Jedná se o standardní Intel on board síťovou kartu. Proto je možné použít ovladač označený jako IntelMausiEnthernet. Nasazení nové konfigurace je pak stejné jako v předchozím bodě. Já jej provedl v jednom kroku.

Volba ovladače pro síťovou kartu
Volba ovladače pro síťovou kartu

Kromě výše uvedených ovladačů jsem u sebe ještě řešil nestabilitu u USB3. Problém nakonec vyřešilo správné nastavení v BIOS – XHCI Mode musí být nastaveno na Auto nebo na Smart Auto. V případě, že tato položka je nastavena na Enabled, dojde k vypnutí EHCI controlleru. To může způsobit, že na na USB3 portech přijdete o podporu USB2. Jestli budete řešit nějaké problémy po upgrade, doporučuji zkontrolovat nastavení pro BIOS dle stránek TonyMacx86 – Recommended BIOS Settings.