Před Vánoci jsem si pořídil v akci na německém amazonu Amazon Echo Dot. Akce byla pouze na německou verzi Echa, kterou Amazon neposílá do České republiky. Ano i dnes existuje pozůstatek regionů z DVD, náplní do tiskáren, kdy pro různé části jednoho kontinentu firmy aplikují různé restrikce a Amazon některé produkty do České republiky prostě neposílá. Naštěstí existuje služba Mailboxde, která je levná a funguje spolehlivě. Návodů, jak tuto službu využít je na internetu spousta. Přeposlání balíčku a odeslání kurýrem do Prahy mě stálo 190 Kč. Samotné Echo pak vyšlo na 35 €. To je v podstatě polovina toho za co se prodává v českých eshopech. Za 4 dni po objednání jsem měl Amazon Echo Dot doma.

Německá verze má oproti té mezinárodní, jeden problém. Amazon z nějakého důvodu v této verzi omezuje dostupnost některých služeb. Jedná se především o Spotify. Jelikož Spotify hodně využívám, tak mě to docela zamrzelo. Naštěstí existuje řešení, bez toho abyste museli v Echu přenastavovat časovou zónu, adresu někam mimo Českou republiku. Což mimochodem už nějakou dobu nefunguje a připravilo by vás to o informace z vašeho místa.

Nastavení Country Settings

Řešení naštěstí existuje a je v celku jednoduché. Stačí ve svém Amazon účtu, v sekci Manage Your Content and Devices, Country Settings nastavit např. Spojené státy. A je po problému. V aplikaci Alexa na mobilu, přes kterou se nastavení Echa ovládá, se změna projevila až po krátké době. Teď už jednom zbývá doufat, že tuto možnost Amazon nezruší.

Amazon – Manage Your Content and Devices
Amazon – Manage Your Content and Devices

A jaké jsou moje první dojmy z Echa?

Nadšené, Echo reaguje i na mou výslovnost a mikrofony jsou překvapivě citlivé. Pouze nesmíte Echo umístit hned vedle reproduktoru televize. To se pak při mluvení v televizi na Echo nedovoláte :). Co se týče vestavěného reproduktoru, nečekejte zázraky, jeho hlasitost a kvalita mě nakonec mile překvapili. Postupně si zvykám na čtení denní agendy a u úkolů v Todoistu a v kalendáři jsem začal používat angličtinu. V budoucnu plánuji Echo propojit např. s Mi Home.

Zatím používám především předčtení denní agendy, nákupní seznam, počasí, aktuální čas dojezdu do práce, čas, spotify, skill Healing Sounds, vtip dne. Vše hrozně důležité a zásadní věci :).