5 komentářů

 1. Honza

  Doporučuji objednat Ender-3. Není o moc dražší, ale kvalitou výstupu, zpracováním a bezpečností je někde jinde, než Anet A8. Není to takovej bastl. Bohužel jsem ji objevil pár hodin po přečtení tohoto článku je a objednání Anet A8… 😂 Ale co, rád bastlím, možná nakonec pro mě dobře.

 2. Jirka

  Doporučuji neposlechnout doporučení koupit Ender-3. 🙂
  Každá tato tiskárna má své mouchy a nelze přesně určit, která z nich bude pro vás ta pravá. Ender-3 řekl bych je dotažena k dokonalosti a tak už na ní nelze nic moc zlepšovat. Je však koncepčně špatně. Tím myslím: Jen jeden motor pro osu z, který ve vyšších polohách osu neutáhne. Filament vedený v bowdenu. Nestabilní vozíček osy y. Tiskne ale slušně na první dobrou. Oproti tomu A8 je složitější na sestavení, ale koncepčně v pořádku. A velký prostor pro tuning.

  • tvecera

   Omlouvám se za opožděnou reakci. Osobně jsem měl taky problém se spárováním. Rozhodně spárování neprobíhá tak jednoduše, jak na stránkách uvádějí. Pomohlo mi vytáhnout baterky z hlavice a odstranit její párování v aplikaci a celý proces zopakovat. Taky mě napadá, jestli není hlavice moc daleko od relay modulu. Nevím, jaký protokol, frekvenci Netatmo využívá, ale dosah stanice není moc velký. U mě například pořád vypadává komunikace s nejvzdálenější hlavicí. Rozhodně to není řešení pro velké objekty a už vůbec si nedokážu představit, jak by komunikace fungovala, kdyby relay modul byl někde ve sklepě, vzdálené místnosti. Jinak po měsíci používání si nemám na co stěžovat 🙂 a hlavice i termostat fungují opravdu dobře.

  • tvecera

   S Ender-3 neznám, ale je to tak jak píšete. V mnoha diskusích odrazují od tiskáren s jedním motorem pro osu Z. Na druhou stranu, jestli není potřeba tisknout vysoké předměty, může to být dobrá volba. S Anet 8 se zas člověk nenudí. Aktuálně řeším už měsíc uvařený konektor do základní desky :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *